همه چیز درباره کربوکسی تراپی 

از دیرباز تاکنون، افراد از روش های مختلفی برای جوانسازی و زیباسازی پوست خود استفاده کرده اند که از میان این روش ها، کربوکسی تراپی را می توان معرفی کرد. این روش نسبت به سایر روش های زیباسازی، طرفداران خیلی بیشتری دارد. در این مقاله، به طور کامل این مسئله را توضیح می دهیم. نکته جالب توجه درباره این روش، این است که بدون هیچ گونه عمل جراحی انجام می شود و شما می توانید بدون عوارض، به چهره جوان و جذاب دست پیدا کنید.

قبل از این که درباره این روش توضیح دهیم، خوب است بدانید که روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارند. به عنوان مثال، شما می توانید از روش هایی مانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل برای جوان سازی پوست خود استفاده کنید. این در حالی است که خیلی از افراد ترجیح می دهند نسبت به روش های دیگر، از کربوکسی تراپی استفاده کنند.

همه چیز درباره کربوکسی تراپی 

خوشبختانه شما می توانید از این روش برای بخش های مختلف بدن خود استفاده کنید و هیچ گونه محدودیتی از این نظر وجود ندارد. البته این تا زمانی است که تحت نظر یک پزشک متخصص باشید و به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی به روشی گفته می شود که در آن با استفاده از دی اکسید کربن، کلاژن سازی در پوست تحریک می شود و این امر موجب می شود که شما صورتی جوان داشته باشید. با استفاده از کربوکسی تراپی، شما می توانید چربی های اضافی و هرگونه مشکلات پوستی خود را درمان کنید.

کربوکسی تراپی چیست؟

بر اساس گفته پزشکان، می توان گفت که کربوکسی تراپی در واقع مانند مزوتراپی است. در این روش، با استفاده از دستگاه های مخصوص، کربن دی اکسید را به لایه زیرین پوست، یعنی لایه مزودرم وارد می کنند و با انجام این کار، کلاژن سازی در پوست تحریک می شود و می توانید به چهره ای که می خواهید، دست پیدا کنید.

کربوکسی تراپی چگونه باعث جوانسازی پوست می شود؟

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، در روش کربوکسی تراپی با تزریق مقدار خیلی کمی از کربن دی اکسید در زیر پوست، فرایند تجزیه چربی و تحریک کلاژن آغاز می شود. زمانی که میزان کربن دی اکسید در زیر پوست بیشتر می شود، بدن متوجه می شود که میزان اکسیژن کاهش یافته و در نتیجه این امر، سرعت خون رسانی افزایش پیدا می کند.

کربوکسی تراپی چگونه باعث جوانسازی پوست می شود؟

با انجام این کار، سلول ها می توانند با سرعت خیلی بیشتری ترمیم پیدا کنند. با افزایش جریان خون، فرایند کلاژن سازی نیز آغاز می شود. در نتیجه، هرچه میزان کلاژن بیشتری در زیر پوست شما وجود داشته باشد، چین و چروک های صورت نیز در بازه زمانی کوتاه تری از بین می روند و همچنین این روش به از بین بردن تیرگی های صورت و به خصوص زیر چشم و حتی تحریک رشد مو نیز کمک بسیار زیادی می کند.

در بخش قبل هم به اختصار گفتیم که کربوکسی تراپی می تواند تاثیر بسیار زیادی برای از بین بردن چربی های اضافی صورت و یا بدن داشته باشد. بدین منظور، اگر دچار سلولیت شده باشید، کربوکسی تراپی به درمان آن کمک می کند. به خاطر این که این روش باعث ترمیم شکستن کلاژن ها می شود. در نتیجه این امر، همه افراد می توانند از آن استفاده کنند.

کربوکسی تراپی برای چه مواردی کاربرد دارد؟

بر اساس مواردی که پیش از این گفتیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه کاربرد کربوکسی تراپی در زمینه زیبایی شده اید. به طور کلی، شما می توانید از این روش برای بخش های مختلف صورت و یا حتی بدن خود استفاده کنید. به این صورت که پزشک شما را معاینه کرده و تصمیم می گیرد که کدام یک از بخش های بدن شما به کربوکسی نیاز دارد.

در صورتی که افتادگی پلک داشته باشید، کربوکسی تراپی می تواند به جوانسازی این ناحیه از صورت کمک بسیار زیادی کند. این در حالی است که خیلی از افرادی که دچار اضافه وزن و چربی انباشته شده در نواحی شکم و پهلوهای خود هستند، می توانند از کربوکسی تراپی کمک بگیرند تا به تناسب اندام برسند. در این بخش، مهمترین کاربردهای کربوکسی تراپی را به صورت مختصر نام می بریم.

 • استفاده در نقاط مختلف بدن مانند شکم، پهلو، پا، باسن، بازو و شکم در کنار صورت، پلک و زیر چشم
 • از بین بردن سلولیت و چربی بدن
 • افزایش جریان گردش خون در نواحی پلک و از بین بردن تیرگی زیر چشم
 • بهتر کردن شرایط خاصیت ارتجاعی پوست
 • محو کردن چین و چروک های بدن و صورت
 • درمان بیماری های خاصی مانند اختلال در نعوظ، سندروم رینود آرتروز حاد و آلوپسی که ناشی از گردش خون باشند.

کربوکسی تراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگرچه عمل کربوکسی تراپی مزایای بسیار زیادی برای اغلب افراد دارد و می تواند کمک بسیاری به از بین بردن چین و چروک ها کند، اما باید بدانید که این روش برای همه مناسب نیست و برخی از افراد، باید از انجام کربوکسی تراپی بپرهیزند.

کربوکسی تراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

مهم ترین کسانی که امکان استفاده از این روش را ندارند، یکی از گروه های زیر هستند.

 • کسانی که مبتلا به بیماری های انعقاد خون هستند
 • بیماران مبتلا به دیابت
 • افراد مبتلا به بیماری های پوستی مانند قارچ یا عفونت
 • افراد مبتلا به بیماری های حاد تنفسی
 • خانم های باردار یا شیرده

چه زمانی باید کربوکسی تراپی را انجام داد؟

یکی از مهمترین دلایلی که باعث ایجاد چین و چروک در صورت می شود، افزایش سن است. بالا رفتن سن موجب می شود که خاصیت کشسانی پوست تا حد خیلی زیادی از بین برود و در نتیجه، پوست شما دچار چین و چروک هایی می شود.

چه زمانی باید کربوکسی تراپی را انجام داد؟

از طرف دیگر، باید بدانید که نیروی جاذبه زمین هم تا حد خیلی زیادی این امر را تشدید می کند. زیرا نیروی جاذبه، پوست های چین و چروک شده را به سمت پایین می کشد و در نتیجه، افتادگی و شل شدگی پوست به وجود می آید. این مسئله بیشتر برای نواحی صورت مانند غبغب، فک، اطراف دهان و نواحی چشم اتفاق می افتد.

دلیل دیگری که می تواند موجب بروز چین و چروک در صورت شود، تابش بیش از اندازه نور خورشید است. علاوه بر این که نور خورشید به تنهایی اشعه های مضری برای پوست دارد، تابیدن آن موجب می شود که شما به صورت ناخودآگاه، اخم کنید. این کار باعث می شود که هم در نواحی پیشانی و هم در اطراف چشم، چین و چروک های ریز و درشتی ایجاد شوند.

در هر یک از موارد بالا، باید هرچه سریع تر برای انجام کربوکسی تراپی اقدام کنید. البته بهتر است که سن شما از 25 سال عبور کرده باشد. در این شرایط، فقط کافی است که به یک پزشک متخصص و مجرب مراجعه کنید تا با تزریق مواد کربوکسی تراپی به بخش های مختلف صورت بر اساس نیازتان، به شما کمک کند تا نشانه های پیری را در صورت خود تا حد خیلی زیادی از بین ببرید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید حتی اگر همزمان با بروز نشانه های اولیه هم برای کربوکسی اقدام کنید، می توانید از بروز چین و چروک های عمیق تر پیشگیری کنید.

مراقبت های قبل از کربوکسی تراپی

برای این که عمل کربوکسی تراپی برای شما با بهترین نتیجه انجام شود، بهتر است حتما مراقبت هایی را قبل از این عمل رعایت کنید. البته زمانی که برای مشورت و معاینه به پزشک مراجعه می کنید، برخی از این مراقبت ها را برای شما توضیح می دهد. به طور کلی، ما در اینجا مهم ترین مراقبت هایی که باید حتما قبل از عمل کربوکسی تراپی رعایت کنید را به صورت مختصر نام می بریم. پس با دقت به آنها توجه کنید و از چندین مدت قبل از کربوکسی تراپی، آنها را انجام دهید.

 • عدم مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات حداقل 24 ساعت قبل از شروع درمان
 • خودداری از مصرف داروهای ضد التهابی و داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، ویتامین E، جینسینگ، مکمل های امگا 3، ایپوگروفن و سایر موارد این چنینی
 • قطع مصرف Retin-A حداقل دو روز قبل و دو روز بعد از کربوکسی

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

همان طور که شما باید قبل از این عمل مراقبت های خاصی را رعایت کنید، برخی نکات وجود دارند که رعایت آنها برای بعد از کربوکسی هم اهمیت بسیار بالایی دارد.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

در این بخش، مهم ترین کارهایی که باید و یا نباید بعد از کربوکسی تراپی انجام دهید را شرح می دهیم.

 • خودداری از استحمام و یا شنا با آب سرد حداقل تا 24 ساعت بعد از کربوکسی
 • عدم قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب و یا برنزه کردن پوست تا یک ماه بعد از این عمل
 • پرهیز از انجام فعالیت های ورزشی سنگین
 • استفاده از کرم ها و پمادهای توصیه شده توسط پزشک
 • عدم خاراندن و یا مالیدن پوست و نواحی تزریق و یا هرگونه تماس دیگر
 • عدم مصرف الکل و یا مقدار زیاد نمک بعد از این عمل
 • در صورت داشتن تورم، خوابیدن به ارتفاع و رو به بالا
 • در صورت ادامه تورم، استفاده از کمپرس یخ روی ناحیه تزریق به مدت 15 دقیقه در هر ساعت

مزایای کربوکسی تراپی

به احتمال خیلی زیاد تاکنون متوجه شده اید که کربوکسی تراپی تا چه حد برای بدن و صورت مناسب است. این عمل مزایای بسیار زیادی دارد و به شما این امکان را می دهد که بدون احساس هیچ گونه درد و یا خونریزی، صورتی صاف و یکدست داشته باشید. علاوه بر این کربوکسی می تواند یک گزینه کاملا مناسب برای درمان سلولیت و چربی های اضافی شکم و بخش های دیگر بدن هم باشد.

مزایای کربوکسی تراپی

البته روش ذکر شده تنها زمانی تا این حد مزایا دارد که توسط پزشکان متخصص انجام شود. این امکان وجود دارد که اگر افراد غیرمتخصص و نا وارد عمل کربوکسی را برای شما انجام دهند، نه تنها درمان نشوید، بلکه به عوارض بیشتری نیز گرفتار شوید. به همین دلیل هم در این بخش، مهم ترین مزایای کربوکسی تراپی را نام می بریم که در صورت مراجعه به پزشک متخصص، برای شما حاصل می شوند.

 • از بین بردن جای جوش: بهترین و مهم ترین مزیت این روش، این است که موجب می شود تا جای جوش های شما تا حد خیلی زیادی از بین برود و پوستی صاف و یکدست داشته باشید.
 • رفع تیرگی زیر چشم: دلایل متنوعی می توانند باعث تیرگی زیر چشم شوند که با استفاده از کربوکسی تراپی، می توانید خیلی راحت آن را درمان کنید.
 • درمان ترک های پوستی: موقع زایمان، ترک های پوستی خیلی زیادی در نواحی شکم خانم ها به وجود می آیند. آنها می توانند با استفاده از کربوکسی تراپی، این ترک های پوستی را از بین ببرند.
 • بهبود زخم آکنه: در صورتی که در بخش های مختلف صورت و یا حتی بدن شما زخم های ناشی از آکنه وجود داشته باشد، با استفاده از کربوکسی می توانید کلاژن سازی مجدد را در پوست خود تحریک کنید و آن را درمان نمایید.
 • از بین بردن سلولیت: زمانی که رسوبات لنفاوی در نواحی زیر پوست جمع می شوند، سلولیت ایجاد می شود. در این شرایط، کربن دی اکسید موجب می شود که این چربی ها از هم جدا شوند و از بین بروند. علاوه بر این که تخلیه رسوبات لنفاوی می تواند کمک خیلی زیادی به سلامت کلی بدن داشته باشد.

مزایای کربوکسی تراپی چیست

 • از بین بردن چربی های موضعی در کنار لیپوساکشن: در صورتی که شما هم برای از بین بردن چربی های موضعی بدن خود از عمل لیپوساکشن استفاده کرده باشید، به کمک کربوکسی تراپی می توانید میزان چربی های موجود در بدن خود را تا حد خیلی زیادی متعادل کنید.
 • غیر تهاجمی بودن: تاکنون چندین بار گفتیم که در روش کربوکسی، شما هیچ گونه درد جدی احساس نمی کنید. علاوه بر این که در این روش، اصلا عمل جراحی انجام نمی شود و اگر به دنبال یک روش بدون درد و غیر تهاجمی هستید، باید بگوییم که کربوکسی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.
 • عدم نیاز به دوره نقاهت: خیلی از افراد فکر می کنند که روش هایی که به درمان سلولیت و چربی های اضافی کمک می کنند، نیاز به دوره نقاهت خیلی طولانی دارند. اما این موضوع درباره کربوکسی تراپی صدق نمی کند و نیازی نیست که برای یک دوره طولانی، در خانه بمانید.
 • بهبود سلامت بدن: در این روش، از اکسیژن طبیعی استفاده می شود و این امر می تواند موجب بهبود سلامت بدن شود.
 • مناسب برای انواع پوست ها: در حالی که شاید خیلی از افراد به خاطر داشتن حساسیت پوستی نتوانند از روش های زیبایی دیگر استفاده کنند، کربوکسی برای اغلب افراد مناسب است.
 • مناسب برای مشکلات دیگر بدن: علاوه بر مواردی که پیش از این گفتیم، کربوکسی می تواند برای مشکلات دیگر بدن مانند ریزش مو هم کارساز باشد. به علاوه، اگر دچار اختلالات عروقی هستید، با استفاده از این روش می توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

عوارض کربوکسی تراپی

خوشبختانه این روش هیچ گونه عوارض جدی ندارد و شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به انجام کارهای روزمره خود بپردازید. البته باز هم تاکید می کنیم این که می گوییم کربوکسی تراپی عوارض خاصی ندارد، به این معنی نیست که به هر کلینیکی که مراجعه کنید، هیچ عوارضی شما را تهدید نمی کند. شما فقط در صورتی می توانید از این قضیه مطمئن شوید که به یکی از بهترین مراکز و بهترین پزشکان مراجعه کرده باشید که در میان آنها، کلینیک رزت یکی از بهترین و معتبرترین مراکز شناخته می شود.

عوارض کربوکسی تراپی

در شرایط کلی، ممکن است بدن شما واکنش هایی در مقابل کربوکسی از خود نشان دهد که کاملا طبیعی است و بعد از گذشت چند روز به راحتی از بین می رود. به عنوان مثال، شاید ناحیه تزریق کمی کبود و متورم شود و یا احساس درد داشته باشید. همچنین بسیاری از افرادی که این روش را امتحان کرده اند، گفته اند که بعد از 24 ساعت، همچنان احساس سوزش و گرمای خفیفی در ناحیه تزریق خود داشته اند. برای این که عوارض کربوکسی تراپی برای شما به حداقل برسد، به توصیه های پزشک دقت کنید.

باید چند جلسه برای کربوکسی تراپی مراجعه کنیم؟

تعداد جلسات کربوکسی تراپی تا حد خیلی زیادی به نوع مشکل شما بستگی دارد. خیلی مهم است که شما بخواهید از این روش برای درمان سلولیت استفاده کنید یا جوانسازی پوست صورت؟ نکته دیگری که باعث تفاوت در تعداد جلسات این روش می شود، شرایط بدن شما است.

باید چند جلسه برای کربوکسی تراپی مراجعه کنیم؟

ممکن است برخی از افراد در بازه زمانی کوتاه تری از این روش جواب بگیرند. در مقابل، شاید شرایط بدنی برخی از افراد متفاوت تر باشد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب، مجبور به مراجعه بیشتر شوند. در ادامه، برای شما عزیزان توضیح می دهیم که برای درمان هر یک از مشکلات بدن، باید تقریبا چند جلسه برای کربوکسی اقدام کنید.

 • بین 8 تا 10 جلسه برای از بین بردن چربی های موضعی بدن؛ برای این هدف، شما باید هر هفته و یا حتی یک هفته در میان برای کربوکسی اقدام کنید.
 • بین 6 تا 10 جلسه برای از بین بردن سلولیت و پوست پرتقالی؛ برای رسیدن به این هدف هم شما باید به صورت هفتگی و یا هر دو هفته یک بار به کلینیک رزت مراجعه کنید.
 • 4 تا 10 جلسه برای از بین بردن ترک های پوستی؛ اگر شما هم ترک های پوستی دارید، باید این تعداد جلسات را به صورت ماهیانه پشت سر بگذارید.
 • بین 4 تا 8 جلسه برای رفع سیاهی و تیرگی زیر چشم که هر دو تا چهار هفته یک بار انجام می شود.
 • بین 4 تا 8 جلسه درمانی برای جوانسازی پوست مورد نیاز است که بین 3 تا 4 هفته یک بار، باید انجام گیرد.

کربوکسی تراپی چقدر ماندگاری دارد؟

مانند موضوع قبل، ماندگاری این روش هم تا حد خیلی زیادی به شرایط بدنی خود شما بستگی دارد. به علاوه، خیلی مهم است که مراقبت های قبل و بعد از این عمل را به صورت کامل رعایت کرده باشید. همچنین در نظر بگیرید که شما از این روش برای کدام یک از مشکلات بدن خود استفاده کرده اید؟

کربوکسی تراپی چقدر ماندگاری دارد؟

به عنوان مثال، این روش برای جوانسازی پوست صورت، بیشتر از 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد و بعد از گذشت این بازه زمانی، می توانید مجددا از آن استفاده کنید. حتی خیلی از پزشکان اعتقاد دارند که اگر سبک زندگی مناسب و ورزش و رژیم غذایی سالمی داشته باشید، ممکن است ماندگاری کربوکسی تراپی به چند سال هم برسد.

کربوکسی تراپی با کلینیک زیبایی رزت

اگر شما هم می خواهید از این روش برای جوانسازی پوست و یا درمان سلولیت بدن خود استفاده کنید، باید کلینیک زیبایی رزت را به شما پیشنهاد کنیم. ما در این کلینیک، از بهترین و با کیفیت ترین مواد برای کربوکسی استفاده می کنیم و همچنین می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه دردی نخواهید داشت.

در مرکز زیبایی رزت، پزشکان و متخصصان زیادی وجود دارند که سال های سال، سابقه ای طولانی برای انجام روش های زیبایی و به خصوص کربوکسی تراپی داشته اند. به همین دلیل هم آنها با تخصص و تجربه بسیار زیاد خود، به شما کمک می کنند که به هدف مورد نظرتان برسید. ما در مرکز رزت، کمترین و مقرون به صرفه ترین هزینه را از شما دریافت می کنیم و می توانید مطمئن باشید که هزینه پرداختی شما در مقابل خدماتی که دریافت می کنید، ارزش بسیار زیادی دارد.