هایفوگرافی روشی برای جوان سازی پوست

انسان ها باتوجه به بالارفتن سن و پیری، صورتشان دچار چین وچروک ها و افتادگی هایی می شود. روش های مختلفی برای جوان سازی و زیباسازی پوست وجود دارند که نوعی از آن روش ها هایفوگرافی است. این روش به زیباسازی و همچنین به جوان سازی پوست کمک بسیار زیادی می کند؛ این روش با دستگاه هایفو اولترافومر در کلینیک های زیبایی انجام می شود. شما می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی رزت، به زیباسازی و جوان سازی پوست خود کمک کنید و همچنین از امکانات و خدمات آن ها بهره مند شوید.

هایفوگرافی روشی برای جوان سازی پوست

هایفوتراپی چیست؟

در روش هایفوتراپی کسانی که دچار افتادگی پوست شده اند، می توانند با استفاده از این روش پوست خود را سفت و محکم کنند. این روش کاملا بدون احساس درد انجام می شود. وقتی این روش را انجام می دهید، انرژی اولتراسوند باعث می شود که کلاژنی که در پوست تولید شده، باعث محکم شدن پوست صورت شود. این روش برای کسانی که آن را انجام می دهند، به تولید کلاژن در پوست به مدت دو تا سه ماه به طور مداوم کمک می کند.

مزایای روش هایفوتراپی

این روش توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید شده است که به کسانی که می خواهند چین و چروک های پوست صورتشان را از بین ببرند و پوستشان را لیفت کنند، توصیه می شود.

مزایای روش هایفوتراپی

استفاده از این روش، بدون هیچ عمل جراحی انجام می شود، به همین دلیل شما هیچ گونه دردی را احساس نمی کنید.

کاربرد های هایفوتراپی

کاربردهای هایفوتراپی

این روش کاربرد های بسیار زیاد و مؤثری برای پوست دارد که با انجام آن، شما می توانید صورت افتاده خود را دوباره احیا و جوان سازی کنید. استفاده از روش هایفوگرافی در سال های اخیر بسیار زیاد شده که می توان گفت در چهار پنج سال اخیر، استفاده از آن در سراسر جهان 60% افزایش داشته است. در قسمت زیر، به برخی از کاربرد های آن اشاره کرده ایم.

 • رفع و کاهش چین وچروک ها
 • محکم و سفت کردن افتادگی و شل شدن پوست
 • لیفت گونه، ابرو و پلک
 • بهبود خط چانه
 • صاف و سفت کردن پوست صورت
 • بهبود خط خنده
 • لیفت گردن و دکلته
 • برای تمامی رنگ پوست و سن و سال ها انجام می شود

کاندیدهای مناسب برای انجام این روش

افراد بین 30 تا 75 ساله که پوست آن ها دچار افتادگی و شل شدگی شده است، می توانند با انجام این روش در کلینیک های زیبایی، پوست خود را بازسازی و احیا کنند؛ کسانی که این روش را انجام می دهند، برای این است که از پیری و افتادگی پوست خود جلوگیری کنند. توجه داشته باشید که به کسانی که کمتر از 30 سال سن دارند، اصلا هایفو پیشنهاد نمی شود.

مراحل درمان با استفاده از روش هایفوگرافی

مراحل درمان با استفاده از روش هایفوگرافی

قبل این که این روش را انجام دهید، نیاز به آمادگی قبلی خاصی ندارد؛ اما بهتر است اگر آرایش و محصولات مراقبتی بر روی پوست دارید، قبل از انجام روش هایفو آن ها را به طور کامل پاک و تمیز کنید. در ادامه مراحل درمان هایفوتراپی ذکر شده است.

 1. پزشک یا پرستار باید محل هدف را کاملا تمیز کنند.
 2. در برخی از مواقع از کرم بی حس کننده استفاده کنند.
 3. پزشک یا پرستار باید ژلی را بر روی محل هدف درمان زمان انجام روش هایفوگرافی بزنند (این ژل در سونوگرافی هم به کار برده می شود).
 4. دستگاه هایفو را بر روی محل درمان قرار دهند و شروع به روند درمانی کنند.
 5. پزشک باید با استفاده از دستگاه مانیتور، امواج فراصوت را تنظیم کند.
 6. این امواج با پالس های کوتاه به محل درمان فرستاده می شوند.
 7. در آخر دستگاه از روی محل درمان برداشته می شود.
 8. هر جلسه از درمان هایفوگرافی حدود 30 تا 90 دقیقه طول می دهد، این زمان بستگی به محل درمان شما دارد.
 9. در هنگام درمان، ممکن است گرما یا سوزن سوزن شدن بدن را احساس کنید. برای پیشگیری از این اتفاق، می توانید قبل از درمان از دارو های مسکن استفاده کنید.
 10. بعد از درمان شما هیچ حس دردی را احساس نمی کنید، به همین دلیل می توانید بعد از آن کار های روزمره همیشگی را انجام دهید.

عوارض هایفوتراپی

این روش عوارض جدی ندارد، همان طور که در قسمت قبل گفته شد، شما می توانید بعد از انجام مراحل درمان، به کار های روزمره همیشگی خود بپردازید؛ البته ممکن است برای برخی از افراد، صورت حالت تورم به خود بگیرد که این اتفاق، بعد از چند ساعت برطرف می شود. همچنین ممکن است تا حدود یک هفته، حالت سوزن سوزنی در قسمت محل درمان ایجاد شود، اما به طوری نیست که شما را اذیت کند.

مقایسه هایفوتراپی با سایر روش ها

روش هایفوگرافی نسبت به دیگر روش ها، کم خطر و کم هزینه تر است؛ اما ممکن است بعد حدود چند وقت اثر آن از بین برود و شما باید دوباره درمان آن را انجام دهید. در این روش محل هدف درمان هیچ برش و بخیه ای نمی خورد و تزریقی انجام نمی شود به گونه ای که درمان از روی پوست انجام می شود، اما در روش جراحی لیفت محل درمان، برش داده می شود و شما در حین عمل جراحی باید بیهوش باشید.

 • مقایسه هزینه

هزینه هایفوتراپی نسبت به جراحی لیفت بسیار کم است. هزینه درمان شما، بستگی به شرایط پوستی و همچنین تعداد جلسه هایی که درمان طول می کشد، دارد؛ نکته جالب توجه درباره هایفوتراپی، این است که مبلغ بسیار مناسبی دارد و شما می تواند با مراجعه به کلینیک رزت، حتی از مبلغ سایر مراکز هم هزینه کمتری بپردازید. فقط کافی است که قیمت این مرکز را با سایر کلینیک ها برای هایفو، مقایسه کنید.

 • مقایسه زمان ریکاوری

 

مقایسه زمان ریکاوری در هایفوکسانی که از روش هایفو استفاده می کنند، نیاز به هیچ جلسه ریکاوری ندارند و می توانند بعد از انجام درمان، به کار های روزمره خود بازگردند؛ همچنین بعد از آن نیاز به هیچ دارو، قرص و پمادی ندارند؛ اما در روش جراحی لیفت، عمل شما حدود 3 تا 4 ساعت زمان می برد. کسانی که جراحی لیفت را انجام می دهند، باید به این نکته توجه داشته باشند که بعد از عمل، محل درمان پانسمان می شود و مدت زمانی بین 2 تا 4 هفته طول می کشد که محل عمل جراحی درمان شود؛ البته ممکن است بعد از آن دچار درد، تورم و کبودی هم شوند.

 • مقایسه عوارض

 کسانی که روش های مختلف برای زیباسازی چهره خود انجام می دهند، باید به این نکته توجه داشته باشند که عوارضی بعد از انجام آن ها برایشان به وجود می آید؛ البته این مسئله به نوع عمل بستگی دارد که عوارض تا چه حد شدید باشند. روش هایفوگرافی هر چند عوارض داشته باشد، اما بسیار خفیفی و کوتاه مدت هستند. خطرات دو روش، در قسمت زیر گفته شده است.

 1. خطرات هایفوتراپی: کمی قرمزی و تورم و بهبود آن ها در مدت زمان کم
 2. خطرات عمل جراحی لیفت: ریسک بی هوشی، خونریزی، عفونت، درد، ایجاد لخته های خون و همچنین ممکن است باعث ریزش مو شود.
 • مقایسه میزان تأثیرگذاری

در مقایسه این دو روش، باید بگوییم درست است که روش هایفو بدون هیچ خطراتی و همچنین سریع تر انجام می شود؛ ماندگاری این روش تا یک سال هم می رسد و بعد از گذشت این بازه زمانی، می توانید مجددا برای هایفوتراپی اقدام کنید. با این حال، کسانی که روش جراحی لیفت را انجام می دهند، ماندگاری آن بر روی صورتشان و محل درمان چیزی حدود 12 سال است.

مقایسه نتایج

مقایسه نتایج هایفو

از مطالبی که در قسمت های قبل گفته شد، می توان نتیجه گرفت تا زمانی که صورت شما دچار چین وچروک و افتادگی نشده است، دست به عمل حراجی مانند لیفت نزنید. می توانید هر ساله از روش هایفو استفاده کنید. شاید به نظر بیاید که اگر این کار را هر سال انجام دهید، هزینه شما خیلی زیاد می شود؛ اما این طور نیست و اگر هزینه روش هایفوتراپی و جراحی لیفت را حساب کنید، تقریبا برابر می شوند؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که در روش هایفوگرافی، ماده ای وارد بدن نمی شود و استرسی در موارد بی هوشی، زخم و بخیه ندارید.

هزینه درمان در روش هایفوگرافی

پیش از این به اختصار درباره هزینه هایفو گفتیم. همان طور که متوجه شدید، انجام این عمل در مرکز زیبایی رزت، بسیار مقرون به صرفه و در عین حال، باکیفیت است. در حالی که شاید برای هایفو در برخی مراکز دیگر، هزینه ای هم برای ویزیت دکتر بپردازید، این مسئله اصلا در مرکز رزت صدق نمی کند و شما فقط باید هزینه بسیار محدودی برای عمل Hifu پرداخت کنید؛ بنابراین، اصلا نیازی نیست که نگران هزینه درمان در روش هایفوگرافی باشید.

روش هایفوگرافی بر روی کدام بخش های پوست مؤثر است؟

روش هایفوگرافی بر روی کدام بخش های پوست مؤثر است؟

کسانی که از روش هایفو استفاده می کنند، بر روی پوست آن ها تأثیر می گذارد. در پوست صورت انسان 3 لایه به نام SMAS، درم فوقانی و درم تحتانی وجود دارند که بر اثر امواج اولتراسوند، باعث می شوند که عروق خونی و اعصاب در این لایه ها هیچ آسیبی نبینند. در قسمت زیر به طور خلاصه، درمورد سه لایه توضیح داده شده است.

 1. سیستم عضلانی اپونوروتیک سطحی (SMAS): پزشکانی که جراحی لیفت انجام می دهند، این لایه از صورت را با حراجی می کشند و عمل فشرده سازی را انجام می دهند.
 2. لایه درم تحتانی: لایه درم تحتانی در بالای لایه SMAS وجود دارد که باعث بهتر شدن وضعیت چین و چروک ها لیفت و جوان سازی پوست صورت می شود.
 3. لایه درم فوقانی: این لایه بر اثر تولید کلاژن، چین و چروک ها، افتادگی ها و منافذ بسته و محکم می شوند.

محل های مناسب انجام روش هایفو گرافی

در مطالب قبل گفته شد که مهم ترین نقطه ای که نیاز به روش هایفوگرافی دارد، پوست صورت انسان است که بر اثر بالارفتن سن، پیری و دیگر مشکلات، چین و چروک هایی و افتادگی در آن به وجود می آید. در این قسمت، آن دسته از  نواحی از صورت که ممکن است برای هر کسی پیش آید که نیاز به هایفوتراپی داشته باشد، را نام می بریم.

 • لیفت غبغب
 • لیفت صورت
 • از بین بردن خط های آرواره ها
 • رفع و بهبودی افتادگی و شل بودن پوست
 • رفع منافذ باز پوست
 • بهبود افتادگی ابرو
 • کاهش میزان چین وچروک ها
 • ازبین بردن خط گردن
 • ازبین بردن خط پیشانی
 • ایجاد زاویه فک
 • رفع خط های ریز دور چشم
 • کشیده شدن پوست
 • بهبود چین و چروک های دور دهان

موارد منع مصرف هایفوتراپی

موارد منع مصرف هایفوتراپی

با توجه به گفته برخی از پزشکان و تحقیقاتی که بر روی این روش جوان سازی پوست انجام شده، نشان داده شده است که انجام این روش برای برخی از افراد که دچار بعضی از مشکلات هستند و تأثیر زیادی بر روی آن ها نمی گذارد، توصیه نمی شود.

 1. استفاده از این روش برای فرم دهی اندام قابل قبول نیست.
 2. این روش بر روی کسانی که پوستشان بیش از حد افتاده و پف کرده تأثیر نمی گذارد.
 3. در حین انجام روش هایفو به خاطر امواج اولتراسوند توجه داشته باشید که هیچ فلزی در آن ناحیه نباشد.
 4. این روش برای خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شود.
 5. اگر در آن ناحیه ژل و فیلر وجود داشته باشد و از تزریق آن حدود 6 ماه گذشته، مشکلی پیش نمی آید.
 6. در قسمتی که می خواهید روش هایفوگرافی را بزنید، نباید پروتزی داشته باشید.
 7. برای کسانی که از قبل دندان های خود را پر و لمینت کرده اند، این روش باید با شرایط خاصی انجام شود.
 8. افرادی که جوش فعال و زخم در صورت خود دارند، نمی توانند از این روش استفاده کنند.
 9. بر روی خال های مشکوک و رنگی و همچنین جای بخیه و جراحی نباید این روش انجام شود.

مراقبت های قبل و بعد هایفوتراپی

مراقبت های قبل و بعد هایفوتراپی

شما هر روشی را که بخواهید انجام دهید، نیاز به مراقبت های قبل و بعد خواهید داشت. مراقبت های قبلی که برای روش هایفو باید انجام دهید، این است که دارو های Retin-A، سالیسیلیک اسید یا گلیکولیک اسید را استفاده نکنید؛ زیرا باعث تحریک پوست می شوند. در قسمت زیر، مراقبت های بعد از انجام هایفو، ذکر شده است.

 1. بعد از انجام این روش کمپرس یخ و دوش آب سرد فراموش نشود. این کار باعث بهبود تورم و التهاب پوست می شود.
 2. محل هدف درمان را به هیچ عنوان ماساژ ندهید.
 3. از مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید.
 4. سعی کنید هیچ هوا و چیز گرمی به صورتتان برخورد نکند.
 5. تا 24 ساعت به هیچ عنوان بر روی صورت نخوابید و از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 6. در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید.

سخن نهایی

نوعی از بهترین تکنولوژی هایی که در این سال ها طرف داران زیادی پیدا کرده است، روش هایفوگرافی است. کسانی که به زیبایی و جوان بودن پوست خود اهمیت می دهند و می خواهند صورت پیر و افتاده ای نداشته باشند؛ روش هایفو بهترین گزینه برای آن ها است؛ زیرا روش هایفوتراپی باعث حفظ لطافت و زیبایی و همچنین صاف و شفاف بودن پوست می شود. از این روش اطمینان کامل داشته باشید؛ زیرا هیچ آسیبی به پوست صورت نمی زند. برای انجام این روش می توانید به کلینیک زیبایی رزت مراجعه کنید و از امکانات و خدمات آن ها بهره مند شوید.